Wiadomości

07 / 03 / 2012

HCoP oraz Centrum Innowatyki WSB-NLU serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne o edycji 2012 konkursu „Droga na Harvard”

Harvard Club of Poland oraz Centrum Innowatyki WSB-NLU serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne o edycji 2012 konkursu „Droga na Harvard”, w piątek 23-go marca 2012 r. na godz. 13:00
do siedziby WSB-NLU, ul. Zielona 27 w Nowym Sączu, aula 010, budynek C.

Ogólnopolski konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów, szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów, którzy zainteresowani są studiowaniem w amerykańskich szkołach wyższych.
Nagrodą główną jest tygodniowy pobyt na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni zagranicznych - Uniwersytecie Harvarda.

03 / 01 / 2012

VI konferencja pod hasłem „CYTACJE, PATENTY, INNOWACJE: INNOWACYJNOŚĆ NAUKI I GOSPODARKI POLSKI”

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w szóstej konferencji pod hasłem „CYTACJE, PATENTY, INNOWACJE: INNOWACYJNOŚĆ NAUKI I GOSPODARKI POLSKI”, która odbędzie się 20 stycznia 2012 r., od godziny 9:00. Wśród zaproszonych mówców jest m.in. dr Alicja Adamczak, Prezes Urzędu Patentowego RP, która wygłosi wykład pt. "Ekonomiczne uwarunkowania ochrony własności przemysłowej w Polsce".
 
Udział w konferencji jest bezpłatny i obejmuje uczestnictwo w sesjach tematycznych, lunch, materiały konferencyjne oraz certyfikat.
 
Program konferencji oraz szczegóły dotyczące zasad rekrutacji on-line znajdą Państwo w zakładce "Konferencje"
Zapraszamy!

02 / 01 / 2012

Centrum Innowatyki zaprasza na dyskusję: "Czy warto studiować w USA?"

Szanowni Państwo,
Centrum Innowatyki zaprasza wszystkich studentów i zainteresowane osoby na dyskusję pt. "Czy warto studiować w USA?"
Spotkanie odbędzie się 12 stycznia 2012 r., czwartek, sala 129 C, godz. 17:00. i poprowadzą je byli i aktualni studenci Harvard University.
 
Zapraszamy serdecznie!

01 / 12 / 2011

15 grudnia 2011 r. Centrum Innowatyki zaprasza na spotkanie

Centrum Innowatyki zaprasza wszystkich studentów i pracowników WSB-NLU na spotkanie z Kingą Ogonowską, absolwentką WSB-NLU, obecnie International Marketing Executive, MetLife, Londyn.
Temat spotkania: "Innowacje w 'nudnej' branży: moje doświadczenia w MetLife, czyli w firmie ubezpieczeniowej, która na swojego ambasadora wybrała postać z kreskówki".


Zapraszamy serdecznie 15. grudnia 2011 r. (czwartek), godz. 17:00, sala 129 C.

20 / 10 / 2011

Centrum Innowatyki zaprasza na spotkanie z ekspertem Komisji Europejskiej

Centrum Innowatyki zaprasza pracowników naukowych WSB-NLU wszystkich specjalności na spotkanie z ekspertem Komisji Europejskiej 3.XI o godz. 17 w sali 129 C r hab. Grażyna Jasieńska (Collegium Medicum UJ), świeżo po powrocie z Brukseli, opowie o strategiach zdobywania grantów badawczych (gł. stypendiów wyjazdowych programu Marie Curie) Unii Europejskiej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

25 / 09 / 2011

Centrum Innowatyki wystawcą Małopolskich Targów Innowacji 2011

12 października Województwo Małopolskie organizuje Małopolskie Targi Innowacji 2011. W czwartej edycji tego wydarzenia 55 wystawców – 30 firm, 20 instytucji oraz 5 klastrów zaprezentuje swoje osiągnięcia w dziedzinie innowacji lub dla innowacji. Stoiska wszystkich wystawców będą usytuowane pod namiotem wystawienniczym na Małym Rynku w Krakowie. Tegoroczne Małopolskie Targi Innowacji odbywają się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Ich rola i znaczenie zostały docenione przyznaniem Patronatu Polskiej Prezydencji oraz jako Local event w ramach Open Days.

Trzydziestu przedsiębiorców – najwięcej w historii organizacji MTI, pokaże nam jak bardzo opłacalne jest wdrażanie nowatorskich rozwiązań i przez to zachęci innych do podążania drogą innowacji. Firmy biorące udział w Targach, to przedsiębiorstwa, które zastosowały lub opracowały innowacyjne produkty i technologie lub świadczą innowacyjne w skali regionu, kraju, a nawet świata usługi. Wiele z nich opatentowało swoje wynalazki, czy też zwyciężyło lub zajęło czołowe miejsca w konkursach i rankingach oceniających innowacyjność.

Dwadzieścia stoisk udostępnionych wystawcom instytucjonalnym zajmą m.in. instytuty badawczo-rozwojowe, centra transferu technologii oraz instytucje otoczenia biznesu. Wystawcy Ci  pokażą jak kreują innowacyjny klimat, zaoferują usługi wsparcia dla biznesu, wskażą źródła finansowania innowacyjnych technologii i produktów. Instytucje, których stoiska odwiedzimy podczas targów, udowodnią, że przedsiębiorczość to domena nie tylko firm, ale przede wszystkim sposób myślenia i zarządzania, reagowania na potrzeby rynku i wychodzenia im naprzeciw. Współdziałanie firm i instytucji przynosi nie tylko wzajemne korzyści tym podmiotom, ale także całej regionalnej gospodarce. Doskonałym przykładem takiego współdziałania jest klastering.

Klastry można określić jako sojusze biznesu, jednostek samorządu i uczelni, zawiązywane dla poszczególnych celów partnerów. Dla firm najważniejszy jest oczywiście zysk, dla instytucji celem nadrzędnym jest przyspieszenie rozwoju gospodarczego regionu i zwiększenia jego konkurencyjności. Na Małopolskich Targach Innowacji nie mogło zabraknąć przykładów takiej współpracy. W ramach porozumienia z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości pięć małopolskich klastrów, uczestników projektu „Polskie Klastry i polityka klastrowa”, zaprezentuje osiągnięcia i korzyści płynące ze ścisłego współdziałania firm, instytucji i uczelni. Klastry reprezentować będą: LifeScience Klaster Kraków, Multiklaster, Medcluster, Tarnowski Klaster Przemysłowy oraz Europejskie Centrum Gier.

Oprócz wyżej opisanej części wystawienniczej, Targi składają się także z konferencji oraz paneli dyskusyjnych, które odbędą się w centrum konferencyjnym andel’s Hotel Cracow przy ul. Pawiej Tegoroczna konferencja towarzysząca Małopolskim Targom Innowacji odbędzie się pod tytułem Nauka – Innowacje – Przedsiębiorczość. Tworzyć ją będą prelegenci, którzy posiadają nie tylko szeroką wiedzę ekspercką, ale także praktyczne doświadczenie. Ich tegoroczne wystąpienia, dotyczyć będą m.in. aspektów formalno-prawnych zagadnień związanych ze współpracą nauki z biznesem i transferem technologii, wpływu wdrażanych innowacji na pozycję rynkową firmy czy też kreowania polityki innowacyjnej w regionie. Dzięki obecności gości z Francji i Niemiec poznamy jak buduje się innowacyjną gospodarkę na zachodzie Europy.

Targi jako całość uzupełniają odbywające się dzień później (tj. 13 października) panele dyskusyjne. Te krótkie i syntetyczne spotkania przeznaczone dla maksymalnie 30 osób każde, mają za zadanie przybliżyć szczegółowo dany temat (współpraca badawczo-rozwojowa MŚP, opłacalność inwestowania w badania i naukę, ekoinnowacje) w taki sposób, by jak najtrafniej i najpełniej odpowiedzieć na stawiane podczas debaty pytania. Chcemy aby panele odbywały się w atmosferze przyjaznej, otwartej i zrozumiałej dyskusji, dalekiej od naukowego dyskursu. Stąd też tytuł jaki im został nadany: Przy kawie o innowacjach. Każdy panel będzie moderowany przez kilku ekspertów, będących specjalistami w swoich dziedzinach.

Celem Targów jest stworzenie miejsca, w którym wszyscy kreatorzy innowacyjnej gospodarki będą mogli się spotkać, wymienić informacje, poglądy i uwagi, nawiązać współpracę czy poznać przykłady innowacyjnych wdrożeń. Nie mniej istotne jest promowanie proinnowacyjnych postaw oraz współpracy sektorów biznesu, nauki i administracji.

Małopolskie Targi innowacji były punktem wyjścia dla realizacji Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Dotychczasowe doświadczenie przy ich organizacji, dobrze układająca się współpraca z partnerami oraz zapotrzebowanie rynku, spowodowały, że zdecydowaliśmy się połączyć pod jednym hasłem wydarzenia, których wspólnym mianownikiem jest innowacyjność. Małopolski Festiwal Innowacji stanowią tematyczne konferencje, spotkania, dyskusje i targi organizowane w dniach 11 – 15 października 2011 w Małopolsce.

Małopolskie Targi Innowacji zostały objęte honorowym patronatem przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego, Pana Marka Sowę.

Patronat medialny objęli: Onet.pl, Dziennik Polski, TVP Kraków, dlaStudenta.pl, naszemiasto.pl, TwojeInnowacje.pl, Nowy Przemysł, Wirtualny Nowy Przemysł oraz Portal Samorządowy.

Targi organizowane są w ramach projektu Regionalny System Innowacji Województwa Małopolskiego. Projekt pilotażowy”.

Małopolskie Targi Innowacji

Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, www.imalopolska.eu

Miejsce: Mały Rynek w Krakowie / andel's Hotel Cracow (Kraków, ul. Pawia 3)

Kontakt: Biuro Monitorowania i Zarządzania RSI, 12 63 03 391 / 393, imalopolska@umwm.pl

12 / 09 / 2011

Ruszyła kolejna rekrutacja! Zapraszamy na 5-tą konferencję i ostatni moduł szkoleń.

Uruchomiono elektroniczną rekrutację na  5-tą konferencją z cyklu sześciu konferencji pt.  "Rozwój regionalny jako efekt innowacyjności firm i instytucji". Konferencja bedzie miala miejsce w siedzibie WSB-NLU 7-go października 2011 r. Szczegółowy program zamieścimy niebawem.

Zapraszamy także do udziału w 2-dniowych szkoleniach pt. "Zarządzanie innowacyjnością: Analiza i Komercjalizacja", które odbędą się w dniach 7 i 14 października br. Zainteresowane osoby prosimy o dostarczanie wymaganych dokumentów do Centrum Innowatyki.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładkach poświęconych konferencjom i szkoleniom.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

04 / 05 / 2011

Rekrutacja na kolejny moduł szkoleń i 4-tą konferencję już rozpoczęta!

Uruchomiliśmy elektroniczną rekrutację na  4-tą konferencją z naszego cyklu sześciu konferencji pt. "INNOWACYJNA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I ZARZĄDZANIE WIEDZĄ", która odbędzie się na terenie WSB-NLU 3 czerwca 2011 r. Szczegółowy program zamieścimy na naszej stronie www w najbliższych dniach.

Jednocześnie, zapraszamy ponownie do udziału w 2-dniowych szkoleniach pt. "Zarządzanie innowacyjnością: Wiedza i Kreatywność", które odbędą się w dniach 3 i 10 czerwca br. Zainteresowane osoby zobowiązane są do złożenia wymaganych dokumentów w Centrum Innowatyki.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładkach poświęconych konferencjom i szkoleniom.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

20 / 02 / 2011

W związku z dużym zainteresowaniem naszymi szkoleniami i konferencją zakończyliśmy rekrutację

Cieszymy się z powodu zainteresowania uczestnictwem w szkoleniach z Zarządzania innowacyjnością oraz konferencjach z cyklu "Innowacja i kooperacja - symbioza nauki i biznesu".
Limit miejsc na marcowe szkolenia został wypełniony w 4 dni. Na konferencję na temat kreatywności zgłosiła się także liczna grupa uczestników.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!

28 / 01 / 2011

Rekrutacja na kolejny moduł szkoleń i 3-cią konferencję już rozpoczęta!

Uruchomiliśmy elektroniczną rekrutację na  3-cią konferencją z naszego cyklu sześciu konferencji pt. "Kreatywność jako źródło innowacyjności", która odbędzie się na terenie WSB-NLU 4 marca 2011 r. Szczegółowy program zamieścimy na naszej stronie www w najbliższych dniach.

Jednocześnie, zapraszamy do udziału w 2-dniowych szkoleniach pt. "Zarządzanie innowacyjnością: Analiza i komercjalizacja", które odbędą się w dniach 4 i 11 marca br. Zainteresowane osoby zobowiązane są do złożenia wymaganych dokumentów w Centrum Innowatyki.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładkach poświęconych konferencjom i szkoleniom.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

30 / 11 / 2010

Zamknięta lista zgłoszeń na konferencję grudniową

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na konferencję “Kooperacja: mocny kapitał społeczny sprzyja innowacyjności”, która odbędzie się 03 grudnia (piątek) 2010 roku na kampusie WSB-NLU.

Szczegółowe informacje tutaj.

02 / 11 / 2010

Rozpoczynamy rekrutację na pierwszy cykl szkoleń

Rozpoczynamy rekrutację na pierwszy cykl szkoleń "Zarządzanie Innowacyjnością: Wiedza i Kreatywność", które odbywać się będą w siedzibie WSB-NLU w Nowym Sączu 3 i 10 grudnia 2010 roku. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane, spełniające wymagane kryteria: inko.wsb-nlu.edu.pl/szkolenia-2dniowe.html

01 / 09 / 2010

Centrum Innowatyki wystawcą Małopolskich Targów Innowacji Biznes+Nauka 2010

Wystawcy Małopolskich Targów Innowacji Biznes+Nauka 2010 w komplecie.


Powodzeniem zakończyła się rekrutacja Wystawców na Małopolskie Targi Innowacji. Sukces ten to niewątpliwie zasługa każdego z 50 Wystawców, którzy uzyskali kwalifikację. Wśród nich 33 podmioty stanowią instytucje, a 17 mikro, małe, i średnie przedsiębiorstwa. Wystawcy instytucjonalni to min. centra transferu technologii, uczelnie, instytuty badawcze, instytucje otoczenia biznesu z Małopolski, a także ogólnopolskie instytucje takie jak: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Urząd Patentowy RP. Reprezentantami biznesu są przedsiębiorstwa, które swoim doświadczeniem i osiągnięciami dają „innowacyjny dobry przykład”. Pełna lista wystawców dostępna jest na stronie www.imalopolska.eu. Przypominamy, że Małopolskie Targi Innowacji dla Biznesu już 13 października na Małym Rynku w Krakowie.

Małopolskie Targi Innowacji to cykliczne wydarzenie targowe realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, a dokładnie Biuro Monitorowania i Zarządzania Regionalną Strategią Innowacji Województwa Małopolskiego - Departament Gospodarki i Społeczeństwa Informacyjnego Od 2008 roku Targi są częścią projektu „Regionalny System Innowacji Województwa Małopolskiego. Projekt pilotażowy” i stanowią jeden z jego kluczowych elementów.
W roku 2010 Targi odbędą się po raz trzeci. Pierwsze, pod nawą Małopolskie Dni Technologii
i Innowacji, odbyły się w roku 2007 i były swego rodzaju protoplastą obecnie organizowanego wydarzenia. Pierwsze Targi pod aktualną nazwą odbyły się w 2009 roku.

Targi mają za zadanie stworzenie podstaw dla porozumienia i współpracy pomiędzy przedstawicielami nauki, biznesu i szeroko pojętej administracji. Celem takiego porozumienia ma być stworzenie regionalnego systemu innowacji, która będzie podstawą dla rozwoju regionalnej gospodarki w oparciu o wiedzę oraz innowacyjne rozwiązania i technologie. Małopolskie Targi Innowacji stanowią interesujący i nowatorski sposób jego budowy. Bezpośrednie spotkania przedstawicieli nauki, biznesu i administracji to niezmiernie rzadka i trudna do zrealizowania praktyka, jednak jak się okazuje całkiem realna. Bezpośrednie kontakty mają tą przewagę nad ich pozostałymi formami, że budują zaufanie, pozwalają na większą swobodę i śmiałość, a podjęte w ten sposób deklaracje i zobowiązania mają większą szansę na ich realizacje.

Podczas Targów Instytucje (naukowe, otoczenia biznesu i administracji) prezentują swoje usługi
w zakresie wsparcia firm w poszukiwaniu, wdrażaniu i finansowaniu innowacji, natomiast rolą przedsiębiorców (reprezentujących sektor mikro, małych i średnich) jest danie dobrego przykładu poprzez prezentację swoich osiągnięć we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na Małopolskie Targi Innowacji Biznes + Nauka!
13 października, Kraków, Mały Rynek

05 / 07 / 2010

Trwa rekrutacja na bezpłatne studium podyplomowe Innowatyka - ZAPRASZAMY

 

Osoby zainteresowane i spełniające wymagane kryteria, zapraszamy na roczne studium podyplomowe INNOWATYKA:
http://inko2.cms.wsb-nlu.edu.pl/studia-podyplomowe.html

20 / 05 / 2010

Zgłoszenia na konferencję "Narzędzia innowacyjności" 11 czerwca 2010

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na konferencję “Narzędzia innowacyjności – trendy i zastosowania”, która odbędzie się 11 czerwca (piątek) 2010 roku od godz. 10:00 (rejestracja od 9:00) w sali 121 w budynku C na kampusie WSB-NLU. Zaproszonymi mówcami są: Krzysztof Pawłowski, Prezydent WSB-NLU, Jan Kozłowki (Radca Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego), Marianna Zaremba (Urząd Patentowy RP) oraz Agnieszka Sito (Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju UJ). Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są w zakładce "Konferencje".

24 / 04 / 2010

Wyróżnienie dla projektu "Innowacja i kooperacja - symbioza nauki i biznesu"

Projekt został wyróżniony medalem podczas Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG 2010 w Katowicach. 

01 / 03 / 2010

Inauguracja projektu

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy realizację projektu "Innowacja i kooperacja - symbioza nauki i biznesu" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu "Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej".