Wiadomości

09 / 05 / 2014

Centrum Innowatyki po raz trzeci partnerem Małopolskiego Festiwalu Innowacji

W tym roku po raz trzeci zostaliśmy wyróżnieni przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i przyjęci do grona partnerów włączonych w organizację Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2014 :)

Po raz piąty Centrum Innowatyki będzie także wystawcą Małopolskich Targów Innowacji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tegorocznego festiwalu oraz do udziału w warsztatach stanowiących propozycję Centrum Innowatyki.

 

07 / 04 / 2014

Centrum Innowatyki zaprasza do rejestracji na konferencję "Naukometria i nauki o zarządzaniu dla innowacyjnej przedsiębiorczości“ (17 maja 2017 r.)

Zapraszamy serdecznie do rejestracji na ostatnią w tym cyklu konferencję pt. "Naukometria i nauki o zarządzaniu dla innowacyjnej przedsiębiorczości", która odbędzie się 17 maja 2014 r. częściowo w siedzibie WSB-NLU, a częściowo w nowootwartym Miasteczku Multimedialnym Brainville.

Szczegóły dostępne tutaj

04 / 04 / 2014

Centrum Innowatyki zaprasza na ostatnią edycję szkolenia z zakresu budowania i ochrony kapitału intelektualnego firmy (9 i 23 maja 2014 r.)

Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatniej edycji bezpłatnego i praktycznego modułu szkoleń pt. "Budowanie i ochrona kapitału intelektualnego firmy", oferowanego w dniach 9 i 23 maja 2014 r.

Szczegóły rekrutacji dostępne tutaj

 

04 / 03 / 2014

Centrum Innowatyki zaprasza na wyjątkowe szkolenia z zakresu finansowania działalności innowacyjnej i wprowadzania produktu na rynek (4 i 11 kwietnia 2014 r.)

Serdecznie zapraszamy do udzialu w drugiej edycji bezplatnego i praktycznego modulu szkolen pt. "Finansowania dzialalnosci innowacyjnej i wprowadzanie produktu na rynek" (4 i 11 kwietnia 2014 r.)

Szczegóły rekrutacji dostępne tutaj

26 / 10 / 2013

Centrum Innowatyki ponownie zaprasza na szkolenia o budowaniu klimatu dla innowacyjności i trening umiejętności twórczych (22 i 29 listopada 2013 r.)

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowej edycji bezpłatnego i inspirującego modułu szkoleń o budowaniu klimatu dla innowacyjności i trening umiejętności twórczych (22 i 29 listopada 2013 r.)

Szczegóły rekrutacji tutaj

20 / 05 / 2013

Zaproszenie do świata innowacji - MAŁOPOLSKI FESTIWAL INNOWACJI (3-7 czerwca 2013 r.)

Małopolski Festiwal Innowacji odbywać się będzie w terminie od 3 do 7 czerwca br., a na wydarzenia organizowane pod jego szyldem zaprasza dwudziestu pięciu partnerów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Koordynatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji oraz organizatorem Małopolskich Targów Innowacji, konferencji „Młoda przedsiębiorczość - nowe pokolenie w biznesie” oraz paneli dyskusyjnych „Przy kawie o innowacjach” jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia na www.imalopolska.eu oraz do polubienia strony: www.facebook.com/malopolskifestiwalinnowacji

Centrum Innowatyki Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University w ramach wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Małopolskiego Festiwalu Innowacji organizuje i realizuje warsztaty Myślenie kreatywne i budowanie kultury innowacji:

5 czerwca
11:00-12:00 oraz 14:00-15:00 (Kraków, Mały Rynek - namiot)

6 czerwca
15:00-16:00 (Nowy Sącz, ul. Zielona 27, sala 129C, kampus WSB-NLU)

Udział w warsztatach jest przewidziany dla osób zainteresowanych i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Optymalna liczebność grupy uczestników warsztatów to 5-15 osób.

Opis warsztatów:
Wierzymy, że myślenia niesztampowego można ludzi nauczyć. Z jednej strony, kreatywności sprzyja podglądanie: myślenie kreatywne powinno opierać się na analizie przykładów rozwiązywania twórczych dylematów w nauce, sztuce i literaturze, ale także we wzornictwie przemysłowym. Z drugiej strony, istnieje szeroka gama metod wspomagających rozwiązywanie problemów i generowanie nowatorskich rozwiązań, od metod narad grupowych (np. burza mózgów, sześć kapeluszy wg Edwarda de Bono, grupa nominalna) do metod pracy indywidualnej (np. algorytm wynalazku Altszulera). Takie metody myślenia kreatywnego są uniwersalne, czyli można je stosować w najróżniejszych dziedzinach życia, a uczenie się ich – jest dobrą rozrywką!

Zapraszamy na warsztaty myślenia kreatywnego i budowania kultury innowacji!

20 / 05 / 2013

Centrum Innowatyki na MAŁOPOLSKICH TARGACH INNOWACJI (5 czerwca 2013 r.)

Podobnie jak poprzednie edycje, także tegoroczne Małopolskie Targi Innowacji odbywają się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Już 5 czerwca zapraszamy na Mały Rynek w Krakowie. To tutaj, pod namiotem wystawienniczym, stoisko Centrum Innowatyki WSB-NLU, już po raz czwarty stanie oko w oko z małopolskimi innowacjami. W ramach wydarzeń towarzyszących targom, Centrum Innowatyki zaprasza na warsztaty Myślenie kreatywne i budowanie kultury innowacji, które zostaną powtórzone dwukrotnie w namiocie wystawienniczym na Małym Rynku - 11:00-12:00 oraz 14:00-15:00 (stoisko Centrum Innowatyki nr 46a). Wiecej o warsztatach

Podczas Targów Innowacji każdy znajdzie coś dla siebie: oferta obejmuje 59 wystawców, cykl warsztatowy pn. „Innowacje jak na dłoni”, szkolenia z kreatywnego myślenia, pokazy filmów TED Talks oraz warsztaty Maker Space, prezentacja druku 3D, interaktywne aplikacje, a obok namiotu prezentacja technologii motoryzacyjnych Delphi w specjalnie przygotowanych samochodach.

Kogo znajdziemy wśród wystawców? 30 małopolskich firm, tym razem wybranych spośród aż 55 zgłoszeń - wszystkie stawiają na rozwój poprzez wdrażanie nowych technologii i nieszablonowych rozwiązań. Ponadto 29 instytucji wspierających tego typu aktywne postawy oraz współuczestniczących w procesach wprowadzania innowacji na rynek i propagowania ich w kraju i zagranicą.

Bezobsługowe urządzenie automatycznie podążające za słońcem, nagrodzone złotym medalem na targach Brussels INNOVA 2012 urządzenie do produkcji prądu elektrycznego z biopaliw, technologia rozszerzonej rzeczywistości czy też prototyp samolotu bezzałogowego to tylko niektóre z eksponatów, które przybliżą nam Wystawcy. Amatorów robotyki zapraszamy na stoisko nr 13 gdzie będzie można zapoznać się z robotami dydaktycznymi , m.in. z Lego. To okazja, żeby nie tylko pooglądać, ale i także wziąć udział w interaktywnej zabawie przybliżającej zagadnienia robotyki. Wiek nie gra tu roli. Małopolskie Targi Innowacji to dowód na to, że innowacje dostępne mogą być dla każdego. To nie tylko nowatorskie produkty i przełomowe technologie. Innowacje są uzależnione od sposobu myślenia, którego podstawą musi być otwartość i wola współpracy. Innowacją może być każde nowe rozwiązanie, które usprawni działalność firmy i zwiększy jej konkurencyjność na rynku. Przykładem mogą być parkomaty na baterię słoneczną , zabudowa ościeżnicy, która pozwala zapomnieć o problemie nietypowego rozstawu zawiasów czy też szyba zespolona o niespotykanych dotychczas parametrach termicznych i optycznych. To właśnie innowacyjne pomysły niektórych wystawców. Powyższe przykłady pokazują, że myślenie kategorią innowacji, to również myślenie, jak dany produkt może wpływać na podniesienie komfortu w życiu codziennym. Fundamenty z plastikowych butelek typu PET? Dlaczego nie? Planowanie innowacyjnych rozwiązaniach to także troska i poszanowanie dla środowiska i energii.

Więcej informacji o Małopolskich Targach Innowacji 2013 znajdziesz tutaj.

15 / 05 / 2013

Rekrutacja na trzeci moduł 2-dniowych szkoleń na 7 i 14 czerwca 2013 r. - została uruchomiona!

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zapisów na kolejny moduł 2-dniowych szkoleń pt. "Budowanie i ochrona kapitału intelektualnego firmy" planowany na dni 7 i 14 czerwca 2013 r.

Zobacz więcej

14 / 04 / 2013

2-dniowe forum przedsiębiorczości akademickiej

Serdecznie zapraszamy do rekrutacji on-line na 2-dniowe forum przedsiębiorczości akademickiej pt. "Kultura innowacji". Podczas forum oferujemy ciekawe wykłady zaproszonych ekspertów, dyskusje, warsztaty oraz imprezy integracyjne, w tym piknik połączony ze zwiedzaniem wspaniałego nowosądeckiego skansenu.

Rekrutacja

08 / 03 / 2013

Trwa rekrutacja na drugi moduł 2-dniowych szkoleń planowanych na kwiecień 2013 r.

Uruchomiono rekrutację na drugi moduł 2-dniowych szkoleń z innowacyjności pt. „Finansowania działalności innowacyjnej i wprowadzanie produktu na rynek“.

Zobacz szczegóły rekrutacji

ZAPRASZAMY!

04 / 11 / 2012

Ruszyła rekrutacja na 2-dniowe szkolenia (23 i 30 listopada 2012 r.)

Rekrutacja na pierwszy moduł 2-dniowych szkoleń z innowacyjności pt. „Budowanie klimatu dla innowacyjności i trening umiejętności twórczych“ - została uruchomiona.

Szczegóły rekrutacji dostępne tutaj

ZAPRASZAMY!

02 / 10 / 2012

Bezpłatne warsztaty z kreatywności w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacyjności

Szanowni Państwo,
 
serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach pt. “Myślenie kreatywne i budowanie kultury innowacji”, które odbędą się 11 października br. (tj. w czwartek) na campusie WSB-NLU w sali 129/C, w godz. 17:00-19:00 w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.
 
W trakcie 100-minutowych zajęć prowadzący zaprezentują praktyczne sposoby stosowania różnych metod zarządzania innowacyjnością podczas narad grupowych i pracy projektowej – słuchacze będą aktywizowani do uczestnictwa w tworzeniu haseł reklamowych wg metody słów losowych, do analizowania charakteru swojej pracy dzięki metodzie „imaginization”, do uczestnictwa w burzy mózgów według metody Gordona oraz w naradzie z zastosowaniem metody „6 myślących kapeluszy” według Edwarda de Bono. Ponadto, podkreślane będzie znaczenie rozwijania kultury organizacyjnej promującej kreatywne myślenie pracowników, studentów lub uczniów.
 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału.

01 / 10 / 2012

Małopolskie Targi Innowacji w Krakowie (12.X.2012)

Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (www.imalopolska.eu) zaprasza do Krakowa na konferencję poświęconą innowacjom (8.X), finałową galę konkursu Małopolski Inkubator Pomysłowości, panele dyskusyjne, wystawę oraz część targową wydarzenia (12.X). Firmy prezentujące się podczas targów to te, których produkty, technologie czy też usługi są nowatorskie, wyjątkowe i konkurencyjne w skali co najmniej regionu. Wszystkie z nich łączy jednak wspólny mianownik – kryterium ich wyboru zawsze stanowią innowacje! Wśród pięćdziesięciu wystawców zaprezentują się również regionalne i krajowe instytucje, których działalność wspiera rozwój innowacji  w małopolskich firmach i całym regionie (a wśród nich - Centrum Innowatyki WSB-NLU, przy którego stoisku odbędą się warsztaty praktyczne z myślenia innowacyjnego, otwarte dla wszystkich gości targów).

Małopolskim Targom Innowacji towarzyszy konferencja (8.X) zatytułowana „Innowacje – niezbędny czynnik nowoczesnej architektury gospodarczej”. Konferencja ma dostarczyć odpowiedzi na pytania dotyczące konstruowania polityki innowacyjnej w województwie, w szczególności w zakresie tzw. inteligentnej specjalizacji, która stanowi nowy element polityki Unii Europejskiej wobec regionów. Jej celem jest pobudzenie rozwoju regionów i wzrost ich konkurencyjności poprzez wsparcie rozwoju mocnych stron. Pojawia się więc potrzeba opracowania dla Małopolski nowej regionalnej strategii innowacji na lata 2013 - 2020.

Stałym elementem Małopolskich Targów Innowacji są także panele dyskusyjne z serii Przy kawie o innowacjach. Paneliści spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak skutecznie finansować i wspierać specjalizacje, aby przynosiły dochody oraz realnie wpływały na konkurencyjność całej regionalnej gospodarki. Specjalizacje, o których będą rozmawiać uczestnicy paneli dyskusyjnych to: life science, zrównoważona energia, technologie informacyjne i komunikacyjne w tym multimedia.
Niemniejsza uwaga zostanie poświęcona wspieraniu młodej przedsiębiorczości. Fińskie i polskie doświadczenia w tym temacie będą doskonałym wstępem do rozdania nagród w finale Małopolskiego Inkubatora Pomysłowości – konkursu, którego celem jest wyłonienie najlepszego innowacyjnego biznesplanu, mającego realną szansę na rynkowy sukces. Małopolscy doktoranci – do których adresowany jest konkurs – złożyli w tegorocznej jego edycji 36 prac. Zwycięzca konkursu otrzyma główną nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych, a zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 15 i 10 tysięcy złotych.

Przez cały czas trwania Małopolskich Targów Innowacji, na krakowskim Małym Rynku będzie można zobaczyć wystawę „Innowacyjna Małopolska”, prezentującą najistotniejsze małopolskie dokonania ostatnich lat w dziedzinie wsparcia innowacji i rozwoju wysokich technologii.

01 / 10 / 2012

Małopolski Festiwal Innowacji (8-10.X.2012) - innowacje rządzą naszym regionem

Zapraszamy na prawdziwe święto innowacji! Od 8 do 12 października w kilku miastach Małopolski (Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Chrzanowie, Rabce-Zdroju i Nowym Targu) odbywać się będą wydarzenia w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Festiwal otworzy organizowana w Międzynarodowym Centrum Kultury konferencja Innowacje - niezbędny czynnik nowoczesnej architektury gospodarczej, a zakończą Małopolskie Targi Innowacji. Do udziału w tegorocznym Małopolskim Festiwalu Innowacji zostały zaproszone instytucje małopolskie i ogólnopolskie. Ich zaangażowanie sprzyja propagowaniu idei innowacyjności i przedsiębiorczości również poza aglomeracją krakowską.

Na przykład, Centrum Innowatyki WSB-NLU zaprasza na, otwarte dla wszystkich chętnych, warsztaty praktyczne z myślenia innowacyjnego (11.X o godz. 17-tej w budynku C, kampusu WSB-NLU w Nowym Sączu).

W ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji zapraszamy do uczestnictwa m.in. w Małopolskich Targach Innowacji, konferencjach, panelach dyskusyjnych, szkoleniach, spotkaniach i wystawach. Podczas tych wydarzeń poruszone zostaną m.in. tematy nowej Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Małopolskiego. Niezwykle ciekawie i nietypowo zapowiada się też m.in. gra miejska Innowacje w przestrzeni miasta, której tematem przewodnim będzie poszukiwanie śladów innowacyjnych technologii w zabytkowej architekturze miasta oraz koncert muzyki alternatywnej zrealizowany w przestrzeni miasta. Zamiast na tradycyjnej scenie spektakl rozegra się wśród publiczności i przy jej udziale.

MFI zakończy się 12 października na Małym Rynku w Krakowie – jego podsumowaniem będzie piąta edycja Małopolskich Targów Innowacji. Koordynatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji jest Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Więcej informacji oraz program festiwalu dostępne są na www.imalopolska.eu